czwartek, 7 lutego 2013

Do Trzech Dych w Gucio Domagoj już drugi raz – nowy warszawski trend? Slow Wine


Czy po drugim spotkaniu, można powiedzieć, że mamy do czynienia z nowym winnym warszawskim trendem? Slow Wine. Dla mnie zdecydowanie tak, na tak. 5 Lutego do Gucio Domagoj przez Do Trzech Dych zostali zaproszeni miłośnicy celebrowania miłych chwil w życiu przy kieliszku dobrego wina i odpowiednio zastawionym stole do zatrzymania się i pokontemplowania o rzeczach małych i mniejszych. Tego wieczoru licznie przybyli goście mieli okazję spróbować 4 win z oferty MAKRO Cash & Carry Polska, którym towarzyszyły dania szefa kuchni Guccio Domagoj.

Gabryś i Karolina współtwórczyni portalu Do Trzech Dych rozpoczęli spotkanie od wina musującego. Valmarone Prosecco DOC Prosecco, Włochy. Dostępne w MAKRO C&C Polska cena około 25 zł. Wino przez uczestników spotkania zostało ocenione na 3 Gwiazdki według
skali oceny Do Trzech Dych.

Dla przypomnienia skala oceny wina Do Trzech Dych:
* -  akceptowalne
** - dość dobre
*** - polecane
**** - bardzo polecane
***** - wino doskonałe
Białe delikatnie musujące prosecco o jasnej barwie z delikatnie wirującymi bąbelkami w kieliszku. Nos świeży, dyskretny. Na podniebieniu orzeźwiające z ujmującą słodyczą w zakończeniu. Klasyczne prosecco doskonała relacja ceny, do jakości. Niezastąpione, jako aperitif czy do lekkich przekąsek, a także na każde spotkanie w gronie ludzi pozytywnej winnej energii.


Drugim winem spotkania było: Gavi 2011 DOCG Gavi, Alte Rocche Bianche, Włochy Dostępne w MAKRO C&C Polska cena około 28zł. Wino na 3 Gwiazdki. 
Białe wytrawne wino zrobione w 100% ze szczepu cortese. Kolor to jasna słomka ze srebrnymi refleksami. Nos świeży z subtelnie zaznaczonymi aromatami jabłek, cytryny. Na podniebieniu orzeźwiające, pełne młodości i radości w zakończeniu z lekką goryczką, która będzie doskonale współgrać z daniami tam gdzie mamy zielone warzywa. Wino, które idealnie spełniło się w towarzystwie głównego dania podanego podczas spotkania.


Trzecie wino spotkania to: Le Ginestre 2008, Chianti Riserva DOCG, Włochy Dostępne w MAKRO C&C Polska cena około 25zł. Wino na 4 Gwiazdki.
Czerwone wytrawne wino w kolorze intensywnego rubinu z pięknymi błyszczącymi refleksami. Nos to dobrze wyczuwalne aromaty dojrzałej wiśni, jeżyn z delikatnymi waniliowymi nutami pochodzącymi z beczki, w której wino spędziło 15 miesięcy. Na podniebieniu soczyste, krągłe z mięsistymi garbnikami wtopionymi w owocowość wina. Wino do dań mięsnych,wymagajacych mocnego wsparcia. Doskonała relacja ceny, do jakości.
 

Spotkanie uwieńczyło: Tor Del Colle 2007, DOC Riserva Montepulciano d’Abruzzo, Włochy. Dostępne w MAKRO C&C Polska cena około 27zł. Wino na 5 Gwiazdek.
Czerwone wytrawne wino w kolorze intensywnego rubinu. Nos elegancki, stonowany z dobrze wyczuwalnymi aromatami dojrzałych jeżyn z odrobiną suszonej śliwki w tle. Na podniebieniu apetyczne z pluszowymi garbnikami, maślane z długim przyjemnym zakończeniem. Doskonała, jakość do ceny. Wino, które doskonale będzie się komponować z potrawami na bazie grillowanego mięsa, bogatych makaronów.

W dzisiejszym Świecie, gdzie wszystko pędzi coraz szybciej, gdzie liczy się czas a modny tak naprawdę jest brak czasu. W tym pędzącym pociągu jestestwa, grupa osób znalazła czas, aby dostrzec jakoś życia w degustacji chwili przy dobrym winie. Z cierpliwością czekam na następne spotkanie, dla mnie jest to smakowanie życia w stylu Slow Wine. Więc do miłego następnego zobaczenia:)

Specjalistka ds. wina Bernadeta Jarosz

1 komentarz:

  1. Le Ginestre bije tą resztę win na głowę, tor del colle smakuje mocno drewnem, a Alte Rocche Bianche ...hmmm włoskie białe to inna kategoria win

    OdpowiedzUsuń