czwartek, 2 listopada 2017

Winnicalidla.pl – kup wino przez internet


Na 3 listopada Lidl zapowiedział małą rewolucję w zakupach wina. Tego dnia zostanie uruchomiona platforma do rezerwowania win on-line: winnicalidla.pl. My mieliśmy okazję wypróbować jej działanie kilka dni temu.

Działa to tak: trzeba wejść na platformę winnicalidla.pl, zarejestrować się, zarezerwować wybrane wina i wskazać dowolny sklep Lidla, w którym będziemy chcieli je kupić.Następnie, po otrzymaniu informacji sms o przygotowanej rezerwacji, można odebrać wybrane wina w sklepie, płacąc za nie w kasie.
My zamówiliśmy w piątek około godziny 17, a już w sobotę o 10 były do odebrania w wybranym przez nas sklepie. Maksymalny czas dostawy to 3 dni. Minimalny zakup to 3 butelki.Na razie wybierać możemy z około 80 win, z czasem ilość ta ma się zwiększać. Zdecydowaną różnicą w stosunku do obecnej sytuacji ma być dostępność wina przez dłuższy czas. Do tej pory w stacjonarnych sklepach kolejne selekcje pojawiały się i szybko znikały. Wszyscy narzekaliśmy, że jakieś wino nie dojechało do „naszego” sklepu, albo że wyprzedało się w kilka dni, a z kolei znajomi z drugiego końca Polski donosili, że u nich zalega na półkach.
Teraz ma być inaczej – lepiej. Poszczególne etykiety mają być w sprzedaży przez zdecydowanie dłuższy okres i dostępne po kilku kliknięciach. Wina kupowane w ten sposób nie będą dostępne w „normalnej” sprzedaży w sklepach stacjonarnych.
Sama strona wygląda przyjaźnie.
Znajdziemy na niej opisy poszczególnych win wskazówki dotyczące podawania oraz rekomendacje specjalistów. W doborze i ocenie win na platformę winnicalidla.pl uczestniczyli Michał Jancik – Mistrz Polski Sommelierów z 2000 roku, wykładowca sensoryki na kierunku Enologia, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie współpracujący z Lidl Polska od 2009 roku.
Drugim z ekspertów jest Richard Bampfield – posiadający prestiżowy tytuł Master of Wine, przyznawany przez The Institute of Masters of Wine. Richard jest również przewodniczącym komisji szanowanego międzynarodowego konkursu winiarskiego International Wine Challenge oraz niezależnym testerem wina.
Oprócz opisów w wyborze pomocne mają być noty punktowe przyznane każdemu winu, gdzie ocena 95 – 100 oznacza wino wybitne pod każdym względem, 90 – 94 wino wyróżniające się stylem i charakterem, 85 – 89 wino o wyjątkowych walorach, 80 – 84 wino dobrej jakości. Na razie najlepiej ocenione zostało wino Virginie de Valandraud 2015, Saint-Émilion Grand Cru, zdobyło 95 punktów.Niewątpliwie ta nowa forma sprzedaży ułatwi zakupy a informacje pomogą w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji. Teraz czekamy już tylko na 3 listopada i trzymamy kciuki, żeby oferta ciągle się poszerzała.


1 komentarz: