sobota, 8 grudnia 2012

Olej z prażonych orzechów laskowych i makadamia w LidluOtrzymałam do przetestowania produkty Lidla. Można by rzec, że spóźniony Mikołaj. Niektóre produkty wręcz idealne do świątecznych potraw czy wypieków. I tak na przykład olej z prażonych orzechów laskowych o pięknym orzechowym aromacie, łagodnym, lekko słodkim orzechowym smaku. Już trochę ubyło gdyż zjadłam go z bułką (polecam). Zastanawiam się nad śledziami z nim lub dodaniu go do ciasta…ale i do sałaty będzie dobry.
Orzechy makadamia prażone i solone z miodem- będzie miła przekąska. Orzechy makadamia pochodzą z Australii a od jakiegoś czasu uprawiane na Hawajach. Orzechy są w puszcze a to spora ich zaleta gdyż mają wyjątkowo twardą łupinę. Rozłupanie łupiny to czasem wyzwanie mimo iż przeważnie jest nacinana.
Oliwy z pierwszego tłoczenia z liśćmi laurowymi z jagodami jałowca oraz z liśćmi laurowymi i chili, różowym pieprzem pewnie można je dodać do pieczonych mięs, sałatek, śledzi…
Kawa Colombia – 100% arabica – w ziarnach. Jeszcze nic o niej nie powiem, na wieczór nie będziemy pić.
Sól morska z przyprawami (pieprz czarny, prażona cebula, , natka pietruszki, skórka cytrynowa, nasiona kopru, kwiaty kopru, koperek, nasiona kopru włoskiego) w młynku – przyprawa do ryb. Taki teraz okres rybny się zbliża będzie jak znalazł.
Otrzymałam również zestaw 5 sosów: salsa, egzotyczny, czosnkowy, koktajlowy i chili. Używa się je do mięsa i ryb, pikantnych sałatek, potraw z makaronu, owoców morza jako dip. Gdy spróbuje to coś o nich napiszę.


1 komentarz: