czwartek, 9 kwietnia 2015

Prosto z Targu w La Rotisserie

Wiosna w La Rotisserie  to nowy koncept „Prosto z Targu”, na który składają się świeże, naturalne, wysokiej jakości składniki, bogactwo smaków i aromatów, z których Szef kuchni Paweł Oszczyk co tydzień będzie tworzyć nowe menu składające z pięciu autorskich dań.


Pięć dań, z których wybieramy 2 lub 3*.
Natomiast w niedzielę pięciodaniowy linner**. I tu bardzo ciekawa propozycja na zaplanowanie niedzielnego popołudnia. Możemy go podzielić, w dowolnej kombinacji na dwie części. Można przyjść, zjeść dwa – trzy dania, po czym wyjść...przejść się na spacer i wrócić po kilku godzinach na dokończenie linnera. Stolik będzie na nas czekał. Warunek jest jeden – należy zmieścić się w godzinach 13 -18.
Miałam przyjemność spróbować wszystkich pięciu dań z menu tygodnia przedświątecznego. Jeżeli kolejne propozycje będą na podobnym poziomie, a znając Szefa Pawła Oszczyka na pewno będą na tym samym, albo jeszcze wyższym, to warto zaplanować chociaż jedną niedzielę w sezonie.


Terrina z królika i gęsiej wątróbki z burakami i estragonem. Terrina z królika, delikatny pasztet z wątróbki gęsiej, marynowane buraczki, świeżo tarty chrzan... idealnie zrównoważone smaki. 
 

Kremowa zupa z białych szparagów, jajko, pastrami z kaczki i trufla. To klasyczna zupa szparagowa, z pierwszą letnią truflą i żółtko 64 stopnie, pastrami z kaczki – kaczka marynowana w zalewie z soli i cukru, lekko wędzona gotowana w niskiej temperaturze. Kaczka w kremie ze szparagów... świetne połączenie, plus trufla...i to żółtko o konsystencji gęstego kremu. 
 

Pieczony filet z troci, żur, niedźwiedzi czosnek i soczewica. Świetnie ugotowana ryba – gotowana w 40 stopniach, pianka z żurku, czosnek niedźwiedzi...całość tworząca kompletne bardzo smaczne danie.


Pieczona polędwica cielęca, młoda marchew, kolendra i pieprz tasmański - polędwica gotowana w niskiej temperaturze, dzięki czemu zachowuje soczystość, jest bardzo delikatna. Do niej tagliatelle z zielonych surowych szparagów, puree z marchewki z imbirem i sos z pieprzu tasmańskiego, pesto z lubczyku, ziemia z pumpernikla oraz biała marchewka. Dodatki świetnie zbudowały smak dania i współgrały z „mlecznym” smakiem cielęciny, „podkręcając” ją. Panna cotta z rabarbarem, galaretka z Sauterna i bazylia. Rabarbar w kilku odsłonach, czy jak kto woli zabawa rabarbarem, i to bardzo udana zabawa. Delikatna panna cotta z bitej śmietany przykrywająca duszony rabarbar, a na niej galaretka ze słodkiego francuskiego wina Sauterna, sorbet z rabarbaru, gotowany rabarbar z granatem posypany czekoladą. 


Dania podawał nam Paweł Oszczyk. 
Z wielką przyjemnością degustowałam na zaproszenie La Rotisserie.

* Od poniedziałku do soboty, od 12:00 do 17:00. 2 dowolne dania z 5 za 78 zł, 3 dowolne dania z 5 za 88 zł za osobę. Menu zmienia się co środę.
** Późny niedzielny obiad – kombinacja obiadu i kolacji: za 185 PLN za osobę oferujemy zestaw 5 dań wraz z aperitifem i dwoma kieliszkami wybranego doskonałego wina. W godzinach, od
13.00 do 18.00.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz