niedziela, 28 października 2012

III Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P


III-ci Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P odbył się 18 października 2012 roku w warszawskiej fortecy.
Był to wydarzenie ze wszech miar imponujące. Kilkudziesięciu wystawców kilka tysięcy degustujących. Można było spróbować kilkuset win ze starego i nowego świata. Równie bogata była oferta alkoholi mocnych: Single Malt Whisky, Whiskey i Bourbonów ze Szkocji, Japonii, Irlandii i Ameryki, francuskich koniaków, armaniaków , brandy i Calvadosów oraz likierów barowych.
Unikalną wartością salonu jest możliwość degustacji znacznej części oferty firmy M&P( która ma już 11  salonów w Warszawie ) i co za tym idzie wybór najbardziej odpowiadającym nam trunków, wraz z możliwością zakupu z rabatami sięgającymi 50 %. Jest to niewątpliwie unikatowa sytuacja na naszym rynku.
Spacer po strefie alkoholi mocnych mógł ich miłośników przyprawić o mocniejsze bicie serca. Ich reprezentacja była imponująca, każdego trunku można było spróbować i kupić z 50 % rabatem.
Poniżej część oferty.


Absynt - Producent: Distilleries et Domaines Prove 


Koniak -Apelacja: AOC Cognac ,Producent: Guy Lheraud Cognac,

Calvados- Apelacja: Domfrontais ,Producent: Louis De Lauriston

Koniak - Apelacja: AOC Cognac, Producent: Dupuy Cognac


Single Malt -Producent: Benriach  -Szkocja


Whisky - Producent: Kilchoman – Szkocja


Whisky - Producent: Nikka - Japonia

Bourbon - Blantons – USA

Salon niestety zakończył się po 8 godzinach. Za ten dziękujemy. Na następny musimy poczekać rok.  Już zaczynamy odliczać czas. 

4 komentarze:

 1. i ja tam była, i tyle dobrym trunków piłąm... mam tam swoje miłości - przez rok mam nadzieję dochować im wierności:-))o!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kocham "Salon" - jedna z najlepszych imprez winiarskich w Warszawie. Wystawcy super - alkohole wystawiane - super!! Chwała i pochwała dla Szefa Pawliny:)) I ciekawe, że Mu się opłaca robić dla wszystkich (nie tylko dla "branży") i za darmo?? Ostatnio zrezygnowałam z 3-godzinnej degustacji po 100.-!!!! za bilet wstępu!!! Chyba wystawcy sami wypiją swoje wina? Ewentualnie z organizatorami??

  OdpowiedzUsuń
 3. hahahaha
  kilka tysięcy degustujących. TO JAKIŚ ŻART

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no nie żart !!! . Zapraszamy w przyszłym roku, tylko dobrze radzę nie wieczorem gdyż wówczas ciężko dostać się do środka

   Usuń