wtorek, 22 listopada 2016

25 – 27 listopada Świąteczna Zbiórka Żywnosci


25-27 listopada – od najbliższego weekendu naprawdę wszystko zależy.
Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności! To już 20 edycja akcji. Zbiórka odbędzie się w 3 500 sklepów spożywczych na terenie całej Polski. Od 25 listopada będzie można sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy sklep, w którym odbędzie się akcja. Na stronie bankizywnosci.pl zostanie zamieszczona mapa z listą wszystkich sklepów.
Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do organizacji partnerskich, którym codziennie pomagają Banki Żywności między innymi do: jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla bezdomnych, domów dla samotnych matek, świetlic dla ubogich dzieci i innych organizacji zajmujących się opieką najuboższych.
Banki Żywności podczas Świątecznej Zbiórki Żywności rekomendują produkty:
olej, cukier, ryż, przetwory mięsne, warzywne i owocowe, mąkę, bakalie i słodycze.
Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się od 25 - 27 listopada na terenie całej Polski, w niemal 3500 sklepów spożywczych. Wolontariusze będę czekali na klientów w okolicach sklepowych kas. Każdy może kupić trochę więcej, podzielić się swoimi zakupami i przekazać je wolontariuszom Banków Żywności. Produkty zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane jeszcze przed Świętami osobom potrzebującym.
Wszystkie szczegóły na temat Banków Żywności oraz Świątecznej Zbiórki Żywności czekają na stronie www.bankizywnosci.pl. Można tam znaleźć też listę sklepów, w których będzie prowadzona zbiórka.
Banki Żywności i ich całoroczną działalność można wesprzeć również wysyłając charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 73265 koszt 3 zł + VAT.
Prawie 9 milionów ton jedzenia, z którego mogło powstać 18 milionów posiłków dla ludzi, którzy bardzo tego potrzebują. Tak można najprościej podsumować 20 lat Świątecznej Zbiórki Żywności. W zeszłym roku jedzenie ze Zbiórki trafiło do 230 tys. osób. Teraz będzie prowadzona w 3500 sklepach, 500 miejscowościach i przez 50 tys. wolontariuszy.
Banki Żywności to organizacje, które nie tylko budują system lepszego wykorzystania żywności, by służyła także osobom najbardziej potrzebującym, ale prowadzą również kampanie, które przekonują Polaków do tego, jak łatwo jest nie marnować pieniędzy, nie wyrzucać jedzenia i oszczędzać je także dla innych.


15 listopada odbyła się konferencja prasowa, podczas której znani szefowie kuchni opowiadali co robić, aby nie marnować żywności. Radzili by zakupy świąteczne robić z większą rozwagą. Nie kupować wielkich ilości produktów, aby ich później nie wyrzucać.
Podczas Wigilii podajemy 12 potraw.
Niech każde danie waży 100 g (śledzie, ryby, sałatki, bigos, pierogi, barszcz, ciasta...), to jeżeli pomnożymy przez ilość dań... otrzymamy 1,2 kg !!!!

Róbmy mniejsze porcje, a jeżeli zostanie jedzenie po świętach, nie wyrzucajmy go, podzielmy się nim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz