poniedziałek, 4 lutego 2019

Restauracja Ratuszowa w Nowym SączuW Nowym Sączu, w piwnicach Ratusza wybudowanego w 1897 roku, od wielu lat działa Restauracja Ratuszowa. 


W Ratuszowej bywałam wielokrotnie, podczas zimowych ferii, które spędzaliśmy w okolicy Nowego Sącza. Zawsze wracając ze Starego Sącza wpadaliśmy z córką na pierogi – a ja raczej nie wpadam do restauracji na pierogi.
Córka brała pierogi z owocami, serem, my z różnymi nadzieniami i nie raz zdarzyło się że zabieraliśmy trochę na wynos.
Teraz, przy okazji wizyt w okolicznych winnicach miałam przyjemność znowu odwiedzić restaurację Ratuszową i tym razem miałam możliwość spróbować nie tylko pierogów, ale i innych dań.


Pierogi nadal bardzo smaczne, ciasto idealne. Nadzień jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie: z kaszanką i kapustą, z soczewicą, z baraniną, z kapustą i grzybami, ze śliwkami suszonymi, z pokrzywą, sądeckie.... Jeżeli nie możemy zdecydować się na jeden smak, nie ma problemu, można zamówić michę pierogów :)
Ale Ratuszowa to nie tylko pierogi. Nie znajdziemy tu super „wybajerowanych” talerzy, ale dużo dobrego jedzenia. No i chyba o to chodzi :)


Wśród zup gwiazdą jest tu polewka kminkowa podawana z grzanką z serem. Na pewno nie jest to zupa na gorące dni, ale gdy chłód za oknem... świetnie i smacznie rozgrzewa. 


Jeżeli lubimy flaki to nie zapomnijmy ich zamówić.


Warto spróbować czulentu z kluskami muszkatołowymi (z gałką muszkatołową). Czulent przygotowany ze znajomością sztuki, przygotowany z mięsa z fasolą.
Generalnie w Ratuszowej jest raj dla tych, którzy lubią dobrze zjeść, tradycyjne i czasem trochę już zapomniane potrawy.


Na ozorki w sosie chrzanowym tylko do Nowego Sącza.


Pyszna kaszanka z kapustą i ziemniakami. Tak, w Ratuszowej smaczne są również ziemniaki.


Gołąbki prawie idealne (jak wiadomo, moje domowe są idealne ;) ).
Jeżeli zawitacie do Nowego Sącza na dłużej, a jest tu co zwiedzać i oglądać, czy tylko przejazdem, to naprawdę warto wpaść do Ratuszowej.


Nie mogę doczekać się kolejnej wizyty :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz