środa, 17 czerwca 2015

Winestone - wino i kamienna deska


Winestone to nowy koncept restauracji wprowadzany przez Mercure w Polsce. Koncepcja oparta jest na dwóch elementach. 


Po pierwsze, kolekcji win (wine), wyselekcjonowanych na podstawie wiedzy i doświadczenia sommelierów, 


a po drugie dań podawanych na „les planches” – kamiennych deskach (stone) rodem z najmodniejszych francuskich restauracji. Tak powstała nazwa Winestone. W restauracji goście znajdą zdrowe jedzenie, regionalne specjalności, wino, a także świeżo pieczony chleb na zakwasie z rodzynek. Zgodnie z nowoczesnymi trendami koncepcja Winestone ma otwartą kuchnię. 


W prostej i minimalistycznej aranżacji przestrzeni dominuje połączenie fioletowego i czarnego koloru z drewnianymi, dużymi stołami i marmurowymi blatami baru.”
W restauracjach WINESTONE wina podzielono na 4 kategorie smakowe: „Świeże i smakowite”, „Lekkie i owocowe”, „Wyważone i eleganckie” oraz „Pełne i aromatyczne” - tak aby każdy mógł łatwo dobrać odpowiednie wino zarówno do potraw, jak i własnych upodobań.


Ceny w Winestone nie są wysokie, można wybrać danie główne już od około 20 zł. A cena najtańszej przekąski z kieliszkiem wina to 9,90 zł.
W menu między innymi dania z ryb, pieczona kaczka na czerwonej kapuście, stek "Black Angus", 


trylogia polskich zup, burgery z wołowiny angus (pochodzącej z krów hodowanych na białostocczyźnie), makaron Trofie białe w truflowym sosie śmietankowym z pieczonymi pomidorami... 
 

Pomysłodawcą i dyrektorem projektu jest Paweł Anders.
Przy restauracjach Winestone, powstały sklepy WINESHOP, w których oprócz wina można kupić oliwy, oliwki, czekolady... 
 

Zaletą karty dań w restauracjach Winestone jest wkładka informująca o zawartości alergenów w poszczególnych daniach.


Miałam przyjemność przekonać się o tym podczas weekendu, który spędziłam w hotelu Mercure Gdynia Centrum. Tam na zaproszenie Dyrektora generalnego Marka Przeorskiego, miałam możliwość spróbowaniu kilku propozycji z menu.


Uczestniczyłam również w kolacji połączonej z degustacją win w Hotelu Mercure Gdańsk Posejdon.
Wina do kolacji dobrał Paweł Anders.


Restauracje Winestone otwarte są nie tylko dla osób nocujących w hotelach, może do nich zajrzeć każdy, na lunch, kolację, czy po prostu posiedzieć i porozmawiać z przyjaciółmi, miło spędzić czas przy winie i jedzeniu. 

Koncept restauracyjny Winestone w hotelach Mercure został nagrodzony Medalem Europejskim - prestiżowym odznaczeniem przyznawanym przez organizację Business Centre Club.
Bardzo dziękuję za zaproszenie, był to bardzo udany i smaczny weekend. 
Niebawem druga część relacji z pobytu w Hotelu Mercure Gdynia Centrum.
 

Zdjęcia moje i: Alicja Drzewiecka, Bernadeta Jarnot-Manecka, Ilona Klein-Tragier oraz dzięki uprzejmości Hotelu.


2 komentarze: