piątek, 15 maja 2015

I ŁÓDZKI FESTIWAL WIN POLSKICHTERMIN
16.05.2015 w godzinach 13.00-19.00, od 20.00 after party i koncert jazzowy
Zakładamy cykliczność Festiwalu w kolejnych latach – impreza ma się wpisać na stałe w coroczny łódzki kalendarz. MIEJSCE
Klub Wino
90-451 Łódź, ul. Piotrkowska 217 (w podwórku)
To nowa lokalizacja Klubu Wino z możliwością przeprowadzenia imprezy w plenerze
 
CELE:
promocyjny - promujemy najlepszych polskich winiarzy, wzbudzamy zainteresowanie wśród łódzkich amatorów wina, szerzymy kulturę winiarską oraz zainteresowanie polskimi produktami i producentami
aktywujący łodzian do wyjścia z domu i spędzenia czasu w miłej atmosferze na świeżym powietrzu
 
WYSTAWCY
Winnica Srebrna Góra http://www.winnicasrebrnagora.pl/pl/
Winnica DOM Bliskowice http://www.dombliskowice.pl/
Winnica Nad Jarem http://www.winnicanadjarem.pl/
Winnica Miłosz http://winnicamilosza.com.pl/
Winnica Jakubów http://www.winnicajakubow.pl/
Winnica Dziedzic 44 http://44winnicedziedzic.pl/
Winnice Wzgórz Trzebnickich http://www.wzgorzatrzebnickie.pl/
Winnica Płochockich http://winnicaplochockich.pl/
Winnica Zadora http://www.winnica-zadora.pl/
Winnica Saint Vincent http://winnicasaintvincent.pl/
Winnica Male Dobre http://www.maledobre.pl/SCENARIUSZ FESTIWALU
CZAS dla DZIENNIKARZY
Zapraszamy od godz. 12.00 jeśli chcielibyście Państwo jeszcze w spokojniejszej atmosferze spotkać się i porozmawiać z winiarzami, organizatorami, partnerami.


OTWARTA DEGUSTACJA https://www.facebook.com/events/882440291778889/
W Festiwalu weźmie udział 11-stu najlepszych, naszym zdaniem, producentów wina w Polsce. Każdy z nich będzie prezentował swoje wina podczas degustacji otwartej przy swoim osobnym stanowisku. Zakładając ładną pogodę, ta część imprezy odbędzie się w plenerze, obok Klubu Wino (wine bar i ogródek gastronomiczny Klubu Wino będzie tego dnia normalnie działał). Goście Festiwalu przy wejściu płacą kwotę 15 zł, + 5 zł kaucji zwrotnej za kieliszek, i mogą dowolnie poruszać się po podwórku między winiarzami, próbować win, rozmawiać z producentami. Każdy z gości otrzyma książeczkę degustacyjną z opisami winnic oraz z wymienionymi winami, których można spróbować tego dnia. Można w nich zaznaczać najsmaczniejsze wina i później dokonać zakupów w promocyjnych cenach. Ta część imprezy odbędzie się w godzinach 13-19.


KONKURS I NAGRODY
Podczas imprezy zorganizowany będzie konkurs na najlepsze wino Festiwalu 2015 (w kilku kategoriach) i przyznane zostaną wyróżnienia dla najlepszych win. Urna na głosy zostanie ustawiona na środku podwórka. Spośród gości, którzy zagłosują wyłonimi drogą losowania trzech zwycięzców, którzy otrzymają nagrody.


DEGUSTACJE KOMENTOWANE
W dniu Festiwalu odbędą się dwie dodatkowe degustacje komentowane. Każdy z winiarzy obecnych na Festiwalu przekaże jedną butelkę ze swoich zapasów, którą chciałby się wyjątkowo pochwalić. Będą to inne wina niż te dostępne do degustacji podczas otwartej części Festiwalu. Połowa winnic będzie zaprezentowana na pierwszej degustacji, połowa na drugiej. Podczas tych degustacji będziemy zapraszać do sali samych winiarzy, których wina będą właśnie przedstawiane, aby dodali parę słów od siebie, odpowiedzieli na pytania.


1. Pierwsza z degustacji odbędzie się o godz. 14.00 i poprowadzi ją Tomasz Prange-Barczyński - redaktor naczelny Magazynu WINO, które jest patronem medialnym naszego Festiwalu. Pan Tomasz zaprezentuje winnice z województw: małopolskiego i lubuskiego: https://www.facebook.com/events/869464833125872/
Będą to winnice:

Srebrna Góra - małopolskie
Zadora - małopolskie
Winnica Milosz - lubuskie
Saint Vincent - lubuskie
Winnica Dziedzic 44 - podkarpackie

2. Drugą z degustacji, o godz. 16.00, poprowadzi Maciek Nowicki z Winicjatywy
, która także jest patronem medialnym naszego Festiwalu. Maciek zaprezentuje winnice z województw: dolnośląskie, świętokrzyskie i podkarpackie: https://www.facebook.com/events/1600721806874595/
Będą to winnice:

Winnica Jakubów – dolnośląskie
Winnica Wzgórz Trzebnickich - dolnośląskie
Winnica Płochockich - świętokrzyskie
Winnica nad Jarem - świętokrzyskie
Dom Bliskowice – świętokrzyskie
Winnica Małe dobre – świętokrzyskie

Cena każdej z degustacji to 50 zł/os., a liczba miejsc jest ograniczona do 15-stu. Konieczne są wcześniejsze rezerwacje na miejscu w Klubie Wino.

AFTER PARTY i KONCERT JAZZOWY w KLUBIE WINO
https://www.facebook.com/events/628518373950678/
W ciągu dnia odbywa się Festiwal Win Polskich, a wieczorem kontynuujemy zabawę z polskimi winami, wiele z nich będziemy serwować na kieliszki. Do wina będzie można coś przekąsić, bo na gościnnych występach w naszej kuchni pojawi się młody zdolny kucharz, który przygotuje menu z myślą o Festiwalu Win Polskich.
Wieczór umili Wam koncert duetu jazzowego Live Session w składzie:
Kamila Jaskrowska - wokal
Michał Makulski - piano
Muzycy zaprezentują utwory gigantów muzyki rozrywkowej: Nirvana, Michael Jackson, Sting, Ray Charles, Adele, Annie Lenox, Rihanna - wszyscy Oni zabrzmią tego wieczoru jazzowo, a koncert, znowu jeśli pogoda na to pozwoli, odbędzie się na zewnątrz, a nasi goście będą mogli się nim cieszyć przy stolikach w ogródku Klubu Wino.

RESTAURANT DAY czyli Jednodniowa Restauracja
Jakby atrakcji tego dnia było komuś mało to Klub Wino, wspólnie z Partnerem Festiwalu - Kolacjami w kontekście, bierze udział w inicjatywie jednodniowych restauracji. Nie jest to nasz debiut, ale po raz pierwszy robimy to z Kolacjami w kontekście i po raz pierwszy w nowej lokalizacji Klubu Wino. Menu tego dnia przygotuje gościnnie Bartek Pagacz, absolwent łódzkiego „gastronomika” z trzyletnim doświadczeniem we francuskich restauracjach. Po zdobytych doświadczeniach w Nancy wrócił do Łodzi, by francuskie inspiracje przekładać na polskie produkty. Młody, zdolny. Polskie, łódzkie korzenie Bartka w połączeniu z nauką w najbardziej winiarskim kraju świata wpisują się idealnie w atmosferę Festiwalu Win Polskich. Menu będzie tworzone w oparciu o temat naszej głównej imprezy tego dnia. 
ORGANIZATOR
Klub Wino www.klubwino.pl
 
PATRONI MEDIALNI
Magazyn Wino
Winicjatywa
Vinisfera
jemywlodzi.pl
 
PARTNERZY
Tom Gast
Kolacje w kontekście
Laser Polska
Piotrkowska 217
Grejfrut

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz