piątek, 8 listopada 2013

Gęś kocha wino


Potrawy z gęsi są bardzo wdzięczne jeśli chodzi o łączenie ich z winem.
Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy lekkich  win czerwonych jak i pełnych białych.

Dziś proponujemy:

Gewurztraminer Nals Margreid 2012 - aromaty goździków ( tych przyprawowych ) oraz róży. Nie jest, jak wiele innych win z tej odmiany, przesadnie słodkie. Wręcz przeciwnie, wino utrzymane jest  w wytrawnych ryzach, absolutnie nie mogące się znudzić.


Soave Castelcerino Filippi 2011 - aromaty krzemowe oraz cudownego pieczonego jabłka. To jabłko sprawia, że można je doskonale łączyć zarówno z gęsią  jak i z kaczką. Wino pełne, bogate, niewiarygodnie długie. Jest o milion kilometrów od Soave słynących często z wodnistości. Kawał wina.
 


 Pinot Nero Elisabetta Dalzocchio 2008- Pinot Nero dla początkujących  miłośników tej odmiany:) Pełne aromatów dojrzałych malin, truskawek. W ustach welwetowe i długie. Nie ma trudnych nut stajennych. Czuje się, ze to wino jest w wieku optymalnym do picia. Zaskakująco interesująco wypada w zestawieniu z żurawiną często podawaną do gęsi.Frappato COS 2012- jedno z najlżejszych win  czerwonych  świata. Ta sycylijska odmiana dała wino leciutkie, ale z pewnością nie nazbyt łatwe w odbiorze. Doskonały kompromis gdy część gości oczekuje wina białego, a druga część czerwonego. Podajemy delikatnie schłodzone.

1 komentarz: