piątek, 22 listopada 2013

Świąteczna Zbiórka Żywności

 

Już wkrótce Świąteczna Zbiórka Żywności


Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności!  To już 17 edycja akcji.  W tym roku organizują ją 32 Banki Żywności. Zbiórka odbędzie się w 3 500 sklepów spożywczych na terenie całej Polski. Od 25 listopada będzie można sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy sklep, w którym odbędzie się akcja. Na stronie bankizywnosci.pl zostanie zamieszczona mapa z listą wszystkich sklepów.


 
Produkty zebrane podczas zbiórki trafią do organizacji partnerskich, którym codziennie pomagają Banki Żywności m.in. do: jadłodajni dla ubogich, noclegowni dla bezdomnych, domów dla samotnych matek, świetlic dla ubogich dzieci i innych organizacji zajmujących się opieką najuboższych.

Banki Żywności podczas Świątecznej Zbiórki Żywności rekomendują produkty
:
  olej, cukier, ryż, przetwory mięsne i warzywne oraz słodycze

 
Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się od 29 listopada do 1 grudnia na terenie całej Polski, w niemal 3500 sklepów spożywczych. Wolontariusze (ponad 50000) będę czekali na klientów w okolicach sklepowych kas. Każdy może kupić trochę więcej, podzielić się swoimi zakupami i przekazać je wolontariuszom Banków Żywności. Produkty zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane jeszcze przed Świętami osobom potrzebującym. W zeszłym roku udało się zebrać ponad  800 ton żywności. Fotorelację z zeszłorocznej zbiórki można zobaczyć o tu: http://www.bankizywnosci.pl/38-n-799/archiwum/swiateczna-zbiorka-zywnosci-fotorelacja.html .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz