sobota, 5 kwietnia 2014

Marqués de Castilla – wina na lato.

Idzie wiosna, w tym roku kasztany zakwitną na pewno przed rozpoczęciem matur, nie wiem czy to dobry znak ale sezon wiosenno - letnich imprez należy uznać za rozpoczęty.

Wineonline wprowadza na rynek wina z regionu Castilla la Mancha. Wina w sam raz na wiosenne i letnie imprezy.


Marqués de Castilla Airén – wino w 100% ze szczepu Airén. Nie jest to szczep szczególnie ceniony. Masowo uprawiany w Hiszpanii. Zazwyczaj wina z tego szczepu są nijakie i słabej jakości. Tu bardzo miła niespodzianka. Wino ma dość intensywny aromat (gruszka, liczi, owoce cytrusowe). Jest pełne i dość mineralne. Przyjazne. Pić zdecydowanie schłodzone do owoców morza, sałatek, kurczaka w lekkich sosach. 
 
Marques de Castilla Sauvignon Blanc Chardonnay Blend dwóch popularnych szczepów.

Efekt to aromatyczne, sympatyczne nieskomplikowane wino. Pachnie cytrusami, morelami agrestem. Jest świeże i soczyste z lekką nieagresywną kwasowością. Schłodzone idealne na letnie dni. Dobrze skomponuje się z większością ryb, owocami morza i serami.
 
Marques de Castilla Garnacha-Tempranillo. Generalnie nie jestem fanem win różowych ale w tym przypadku bardzo miłe zaskoczenie. Wino posiada intensywny owocowy aromat, pachnie wiśniami i truskawkami. Ma przyjemną kwasowość. Jest dobrze zrównoważone i eleganckie
Można pić samo ( schłodzone do 7-8 ° C) ale również z owocami morza, potrawami z ryżem i makaronem, sałatkami, 
 
 
Na koniec wino czerwone. Marques de Castilla Tempranillo-Syrah-Merlot (70% Tempranillo, 15% Syrah i 15% Merlot ). Wino aromatyczne , wyczuwalne aromaty czerwonych owoców oraz wanilii. W smaku jest delikatne, świeże lekko garbnikowe ze zrównoważoną kwasowością.
Podawać w temperaturze 16-18º C. Powinno sprawdzić się z czerwonymi mięsami, delikatną dziczyzną czy wędlinami.

Istotnym uzupełnieniem powyższych opisów jest informacja o cenie. Cena regularna wszystkich win wynosi 29 zł. Do 7 kwietnia przy zakupie 3 butelek zapłacimy tylko 25 zł. W tych cenach są to wina godne polecenia i degustowania w nadchodzące ciepłe letnie dni.


Wina dostępne są w sieci sklepów Winestory oraz za pośrednictwem sklepu internetowego.

    Źródło win: nadesłane do degustacji przez importera.

PK
bratki jadalne z gospodarstwa ekologicznego Państwa Jabłońskich http://www.rukola.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz